KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197021
nr 1619 7021
Jan Hatvani
(1903-1969), Sverige
Oljemålning, Skärgårdslandskap. Signerad. Olja på duk, 45x60 cm, yttermått inklusive ram: 51x67 cm
Jan Hatvani, ungersk-svensk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 13 maj 2024
kl 19:13:10
100 kr
150 kr
200 kr